Jméno:
Kolik je dva plus tři? (spamová ochrana)

Charlotte, Lenka a Pavel únor 2017   
Rodila jsem s Ivanou naši první dceru v únoru 2017 v Podolí. V naší domácnosti mluvíme o kouzelné tetě Ivaně. Ivanu jsem jsi vybrala na základě jejích skvělých referencí a hned na první schůzce se mi líbil její pozitivní přístup, energie, empatie vůči rodičům a zkušenosti dohromady s pragmatickým přístupem. Ivana byla naší velkou psychickou, fyzickou a emocionální podporou během porodu jak pro mě tak pro manžela. Sami bez pomoci a podpory Ivany bychom přirozený porod nezvládli. Když mi bylo úplně nejhůř a začala jsem panikařit, byla tam Ivana, ze které vyzařoval klid a pohoda. Cítila jsem obrovskou podporu, že tohle přece společně zvládneme a takto to má být. Ivana byla s námi i během šestinedělí a pomáhala při problémech s kojením. Po celou dobu tu vždy byla pro mě a kromě předání zkušeností mě Ivana dokázala povzbudit, vyslechnout, poradit a dat mi víru, že to všichni tři zvládneme. Na Ivaně moc oceňuji její úžasný pozitivní přístup, lásku a energii s jakou se věnuje miminkům i rodičům. Ivana zůstane součástí rodiny jako kouzelná teta Ivana naší Charlotte a já jsem za Ivanu moc vděčná a moc děkuju.
Josef Sebastian, Ester a Josef   
Rodila jsem v lednu 2017 v Příbramské nemocnici. Porod byl náročný a dlouhý (od prasknutí vody trval celkem 26,5 hodin a z toho přes 20 hodin pořád v kontrakcích). Paní Ivanka tam s námi byla dlouhých 17 hodin a jen díky ní dopadl porod bez epidurálu i bez oxytocinu přesně tak jak jsem si přála. Nebýt jí nejspíš bych to po pár hodinách vzdala. Přítel tam byl celou dobu s námi a také nadšený. Po porodu jsem měla problémy s laktací, takže nám paní Ivanka poradila i s tímto. A po měsíci od porodu konečně kojím plně a mám z toho neuvěřitelnou radost! Doufáme, že u druhého porodu budete také s námi, protože s Vámi je to úžasné :)). Moc děkujeme za vše!! :)))
Ester, Tom a Ája, Neratovice 2016   
"Dula Ivanka je anděl. Ale hezky popřádku… Když jsem zjistila, že čekám miminko, hned jsem začala přemýšlet jak prožít co nejkrásnější porod. Volba duly pro mě byla proto hodně důležitá, uvědomovala jsem si, že podpora a pomoc takové osoby udělá hrozně moc. To, že chci kromě manžela u porodu i dulu tedy bylo jasné. Horší bylo ji najít a vybrat. A jelikož jsem až do sedmého měsíce žila mimo republiku, bylo to pro mě ještě těžší a na začátku jsem se mohla spolehnout jen na internet a webové stránky. Dul jsem našla poměrně dost. Některé jsem vyřadila, protože nejezdily do porodnic mimo Prahu a já chtěla rodit v Hořovicích nebo Neratovicích. Další odpadly kvůli nedostatku informací na jejich stránkách, některé mi byly už z fotek nesympatické (ač je to značně zavádějící, ale podle něčeho jsem ten výběr zúžit musela…). Nakonec zůstaly asi tři, které jsem kontaktovala. I to, že mi Ivanka odpověděla v podstatě hned a již v prvním emailu nabídla spoustu informací a otázek k řešení mi bylo milé a sympatické. Nakonec jsem se po příjezdu setkala jen s ní. A už od první chvíle jsem věděla, že mám vybráno. Padla mi prostě do noty. Manželovi jsem pak říkala, že se těším, až ji pozná, protože se mu bude líbit.. :) Sešli jsme se pak všichni tři ještě jednou (samozřejmě jsem měla pravdu, i můj muž byl z Ivanky nadšený) a těšili se na společnéi zážitky z porodu. Ivanka byla během porodu úžasná. Pomáhala nejen psychicky, ale i fyzicky (na její masáž zad snad nikdy nezapomenu), věděla vždy co dělat a jak, v důležitých rozhodnutích nám byla oporou a rádcem a jen díky ní proběhl porod tak, jak jsem si přála, když bojovala za moje přání s porodní asistentkou a doktorkou. Stejně velký díl její pomoci přišel i po porodu, jednak při porodní návštěve, kdy mi pomohla s kojením a vázáním šátku, ale také jako pomoc na telefonu, když jsem propadala panice že prťousek málo přibírá a že to prostě nezvládnu. Ivanka vždy během chvilky odpověděla, pomohla a podpořila svými zkušenostmi, ale také morální podporou. To, že jsem se na ní mohla obrátit a že tu v těch těžkých dnech po porodu pro nás byla, je pro mě stejně důležité, jako její úžasný doprovod k porodu, který - i díky ní - dopadl skvěle, bez poranění a psychické újmy. Takže my moc děkujeme a těšíme se třeba na příště, protože pokud ještě někdy budu chtít využít služeb duly, není pro mne jiná volba."
Jana, Milan a Miki   
Děkuji, Ivo, za cenné rady v průběhu těhotenství, dodání kuráže k přirozenému porodu u děťátka nasměrovaného koncem pánevním a obrovskou psychickou i fyzickou podporu přímo u porodu. I když jsem se porodu obávala, byl to pro mě jedinečný zážitek v pozitivním slova smyslu. Díky za vše!
Dita, Tomáš a Tobiášek   
Díky Ivaně jsem si splnila svůj sen o přirozeném porodu. Ivana dodala mému druhému porodu vřelost, empatii, velkou podporu i asertivitu ve správnou chvíli. Dodávala mi sílu, pomáhala od bolesti a přesně věděla, co má v ten který okamžik udělat, abych se cítila dobře já i miminko. Byla prostě skvělá a rodit s ní byla radost. Moc díky...
Lucie, Jarmil a Hyneček   
Paní Ivanu jsme měli u našeho prvního porodu v ÚPMD Podolí. I díky ní proběhlo všechno v nejlepším pořádku a narodil se nám zdravý Hyneček. Manželce neuvěřitelně pomohla při vydýchávání kontrakcí, citlivým přístupem a přiložením ruky vždy v pravý čas. Moc děkujeme a určitě dulu Ivanu rádi využijeme i při dalším porodu.
Strana 1| 2| 3| 4| 5| 6|