Jméno:
Kolik je dva plus tři? (spamová ochrana)

Ester, Tom a Ája, Neratovice 2016   
"Dula Ivanka je anděl. Ale hezky popřádku… Když jsem zjistila, že čekám miminko, hned jsem začala přemýšlet jak prožít co nejkrásnější porod. Volba duly pro mě byla proto hodně důležitá, uvědomovala jsem si, že podpora a pomoc takové osoby udělá hrozně moc. To, že chci kromě manžela u porodu i dulu tedy bylo jasné. Horší bylo ji najít a vybrat. A jelikož jsem až do sedmého měsíce žila mimo republiku, bylo to pro mě ještě těžší a na začátku jsem se mohla spolehnout jen na internet a webové stránky. Dul jsem našla poměrně dost. Některé jsem vyřadila, protože nejezdily do porodnic mimo Prahu a já chtěla rodit v Hořovicích nebo Neratovicích. Další odpadly kvůli nedostatku informací na jejich stránkách, některé mi byly už z fotek nesympatické (ač je to značně zavádějící, ale podle něčeho jsem ten výběr zúžit musela…). Nakonec zůstaly asi tři, které jsem kontaktovala. I to, že mi Ivanka odpověděla v podstatě hned a již v prvním emailu nabídla spoustu informací a otázek k řešení mi bylo milé a sympatické. Nakonec jsem se po příjezdu setkala jen s ní. A už od první chvíle jsem věděla, že mám vybráno. Padla mi prostě do noty. Manželovi jsem pak říkala, že se těším, až ji pozná, protože se mu bude líbit.. :) Sešli jsme se pak všichni tři ještě jednou (samozřejmě jsem měla pravdu, i můj muž byl z Ivanky nadšený) a těšili se na společnéi zážitky z porodu. Ivanka byla během porodu úžasná. Pomáhala nejen psychicky, ale i fyzicky (na její masáž zad snad nikdy nezapomenu), věděla vždy co dělat a jak, v důležitých rozhodnutích nám byla oporou a rádcem a jen díky ní proběhl porod tak, jak jsem si přála, když bojovala za moje přání s porodní asistentkou a doktorkou. Stejně velký díl její pomoci přišel i po porodu, jednak při porodní návštěve, kdy mi pomohla s kojením a vázáním šátku, ale také jako pomoc na telefonu, když jsem propadala panice že prťousek málo přibírá a že to prostě nezvládnu. Ivanka vždy během chvilky odpověděla, pomohla a podpořila svými zkušenostmi, ale také morální podporou. To, že jsem se na ní mohla obrátit a že tu v těch těžkých dnech po porodu pro nás byla, je pro mě stejně důležité, jako její úžasný doprovod k porodu, který - i díky ní - dopadl skvěle, bez poranění a psychické újmy. Takže my moc děkujeme a těšíme se třeba na příště, protože pokud ještě někdy budu chtít využít služeb duly, není pro mne jiná volba."
Jana, Milan a Miki   
Děkuji, Ivo, za cenné rady v průběhu těhotenství, dodání kuráže k přirozenému porodu u děťátka nasměrovaného koncem pánevním a obrovskou psychickou i fyzickou podporu přímo u porodu. I když jsem se porodu obávala, byl to pro mě jedinečný zážitek v pozitivním slova smyslu. Díky za vše!
Dita, Tomáš a Tobiášek   
Díky Ivaně jsem si splnila svůj sen o přirozeném porodu. Ivana dodala mému druhému porodu vřelost, empatii, velkou podporu i asertivitu ve správnou chvíli. Dodávala mi sílu, pomáhala od bolesti a přesně věděla, co má v ten který okamžik udělat, abych se cítila dobře já i miminko. Byla prostě skvělá a rodit s ní byla radost. Moc díky...
Lucie, Jarmil a Hyneček   
Paní Ivanu jsme měli u našeho prvního porodu v ÚPMD Podolí. I díky ní proběhlo všechno v nejlepším pořádku a narodil se nám zdravý Hyneček. Manželce neuvěřitelně pomohla při vydýchávání kontrakcí, citlivým přístupem a přiložením ruky vždy v pravý čas. Moc děkujeme a určitě dulu Ivanu rádi využijeme i při dalším porodu.
Alena+Honza+Matýsek   
Mila Ivanko, jeste jednou Ti moc dekujeme za doprovod k nasemu nejkrasnejsimu dni. Oba s Honzou jsme se shodli, ze nebyt Tebe, nebyl by pro nas porod tak krasny a nemohli jsme si ho tak "uzit". Strasne moc jsi nam pomohla, udrzet klid a Honzovy nervy na uzde. Vsude vypravim, ze Ty jsi Matejuv andel a to uz se nejspis nikdy nezmeni. Uz ted se na Tebe tesime u dalsiho porodu :-)
Jana a Dalibor   
Milá Ivano, moc vám děkuji za doprovod k mému druhému porodu a za to, že jsem ho mohla prožít a vnímat. I přes určitou bolest, která k porodu patří, jsem dojatá při vzpomínce na něj a mám úžasný pocit, že konečně vše proběhlo tak, jak má. Miminko prospívá, není plačtivé, netrpí separační úzkostí, já bez problémů kojím a sednout po porodu jsem si mohla hned, jak mě přivezli ze sálu na pokoj. Přeji vám mnoho spokojených maminek a spoustu krásných dalších příběhů. Děkuji vám!
Strana 1| 2| 3| 4| 5|